Bronislav Formánek / Lamborghini Huracan ST Evo

05/03/1987

Bronislav Formánek / Lamborghini Huracan ST Evo

05/03/1987

Bronislav Formánek je český automobilový závodník. V současné době pilot Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo v týmu Mičánek Motorsport, v minulosti pilot vozu Lamborghini Gallardo Super Trofeo, Formule Renault 2.0 nebo Radicalu SR3, se kterým vítězil už v roce 2013.

Svou cestu za motorsportem začal brzy v mládí na motokárách. V kartingu závodil po boku Josefa Záruby, s kterým později přesedlal do Radical European Masters, či European R-Cup, a dodnes je jeho týmovým kolegou. V týmu Mičánek Motorsport později společně získali za volantem vozu Lamborghini Gallardo Super Trofeo mistrovský titul ve vytrvalostních závodech na okruzích.

V současném týmu Mičánek Motorsport je jako doma. V posledních dvou letech dostal do rukou techniku, s kterou dosáhl na nejvyšší pozice v absolutním hodnocení středoevropského seriálu.

Ambicí Bronislava Formánka a celého týmu je bojovat s vozem Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO o podiová umístění v prestižní třídě Pro-AM v sérii Lamborghini Super Trofeo Europe.