„Jezdci se zapsali bronzovým písmem do výsledků  ST Europe“

„Jezdci se zapsali bronzovým písmem do výsledků ST Europe“

12/07/2019

Neskutečné představení, štěstí a mistrovská strategie. To jsou hlavní atributy velkého úspěchu týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra v nizozemském Zandvoortu, na jehož konci jsou dvě třetí místa pro posádky Jakub Knoll & Josef Záruba a Libor Dvořáček & Kurt Wagner.

Po dvou třetích místech v pátečních volných trénincích přišla na řadu  sobotní kvalifikace, jenž je v SuperTrofeo rozdělena do dvou částí. V té první zajel Josef Záruba nejrychlejší kolo za 1:39.517, v té druhé pak Jakub Knoll zaznamenal hodnotu 1:43.849.

“Kvalifikace nám nevyšla úplně podle představ. V momentě kdy jsem najížděl do rychlého kola vyvěsili traťáci červené vlajky. Nepodařilo se mi poskládat sektory a ztráta půl vteřiny znamenala start z pátého místa,”

těmito slovy zhodnotil Josef Záruba své kvalifikační snažení.

Do prvního závodu tak Záruba s Knollem startovali z pátého místa na roštu a po 29ti kolech projeli cílem na osmém místě. Jejich týmový kolegové Kurt Wagner a Libor Dvořáček byl ve třídě LC Cup klasifikováni na místě pátém.

Těsně před druhým závodem se nad okruhem jenž leží v bezprostřední blízkosti Severního moře prohnala dešťová mračna a na kvarteto českého týmu tak čekal nelehký úkol v podobě vypořádání se nejen se soupeří, ale také s rozmary počasí.

Závod za rychlejší posádku rozjížděl Jakub Knoll, který si v první polovině s přehledem kontroloval svou pozici. V momentě kdy měly přijít na řadu povinné zastávky v boxech přišla na řadu otázka, jaké obutí zvolit pro druhou polovinu závodu.

Klíčové momenty tohoto závody popisuje manažer týmu Jiří Mičánek jr.:

“Bylo to padesát na padesát. Všichni jsme ale věřili v Jožku a v jeho schopnosti a tak jsme do druhé poloviny jako jedni z mála zvolili slicky. Když Jožka vyjel a opět začalo lehce pršet zdálo se být vše ztraceno. Déšť ale ustal a i díky výjezdu safety caru předjížděl Jožka jedno auto za druhým. Poslední tři minuty byli doslova o nervy. Jožka byl pátý, ale na osychající trati do konce předjel ještě dva soupeře a postaral se o náš doposud nejlepší výsledek v SuperTrofeu! To stejné se podařilo i naší gentlemanské posádce a to i přesto, že Libor s Kurtem zůstaly na mokrých pneumatikách celý závod. Je to velký den pro náš tým a já chci tímto poděkovat všem členům našeho týmu!”

Slova jezdců:

Josef Záruba: “Dnes to byla velká strategická hra, při které jsme měli potřebné štěstí. Přezutí na suché byl tak trochu risk, který se pár kol po návratu na trať zdál jako zbytečný. Pak se ale počasí umoudřilo a trať začala osychat a já těžil nejen z výjezdu safety caru, ale především pak z funkčnosti slicků. Velká pochvala a poděkování celému týmu.”

Jakub Knoll: “Výsledkově pro nás závody dopadly velmi dobře. Tým předvedl výborný výkon a totéž lze říct i o Pepovi. Mně osobně se ale závody v Zandvoortu moc nepovedly. Naštěstí to nemělo velký vliv na naše nedělní třetí místo, o které se bezvadnou jízdou postaral Pepa a tým, který vsadil na riskantní strategii. Pepa v dešti na pneumatikách do sucha udržel v šílených podmínkách auto na dráze a v závěru využil své rychlosti, čímž nám zajistil podium.”

Libor Dvořáček: “Trochu mne mrzí ta nepovedená kvalifikace. Nepodařilo se mi trefit ani jedno rychlé kolo. Samotné závody pak byly o poznání lepší, hlavně ten druhý. Byť to není zcela obvyklé, tak voda je pro mne mnohem příjemnější. Víc si věřím a tak si také mnohem více dovolím. Auto jsem přebíral na čtvrtém místě a protože akorát začínalo pršet rozhodli jsme se vsadit na jistotu a nechali obutí na mokro. Věděl jsem, že pokud chceme být na pódiu musím buť čekat na chybu soupeře a nebo alespoň jednoho předjet. Nakonec jsem využil pomalejší reakce jednoho z kolegů po zajetí safety caru a tak to pro nás vše dobře dopadlo.”

Kurt Wagner: “Byl to hodně povedený víkend. Určitě k tomu přispělo i předcházející testování. Trať je tady hodně úzká a předjíždění zde není úplně snadné. Jsem rád, že jsme získali další body a zkušenosti a už se moc těším do Spa.”